Banka Kartı Şifre Alımı

Daha güvenli ve hızlı alışveriş için banka kartı şifrenizi almayı unutmayın!

Banka kartı şifrenizi ilk defa alacaksanız, unuttuysanız ya da değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki kanalları kullanarak banka kartı şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Belirlediğiniz şifreniz ilk alışverişiniz veya Garanti BBVA ATM işleminizde kartınıza yüklenecektir. Sonraki işlemlerinizde ise şifreniz size sorulacaktır.

Şifre almanız gereken durumlar;

  • Garanti BBVA'dan ilk kez banka kartı alıyorsanız, şifrenizi daha önceden belirlemeseydiniz ya da kart numaranız değiştiyse yeni bir şifre belirlemelisiniz. Şifreniz ilk işleminizde kartınıza yüklenecektir.

Şifre almanıza gerek olmayan durumlar;

  • Garanti BBVA'dan bir banka kartı kullanıyorsanız, yeni kartınızın şifresi, en son işlem yaptığınız kartın şifresi ile aynı tanımlanır.

  • Kullanmakta olduğunuz banka kartınız aynı kart numarası ile yenilendiyse, mevcut şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kart şifrenizi aşağıdaki kanallardan alabilir ya da değiştirebilirsiniz.

BonusFlaş: Daha Fazlası > Kart Şifre Belirleme adımlarını seçerek istediğiniz kartınızın şifresini belirleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil: Hesap ve Kart > Kartlar > Seçeceğiniz Kartınız > Kart Ayarları > Kart Şifre İşlemleri adımından seçtiğiniz kart için şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Garanti BBVA ATM'leri:Banka kartı şifrenizi ilk defa alacaksanız ilk defa alacaksanız, Garanti BBVA ATM'lerinde iki farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

  • SMS ile şifre belirleme: Bankamıza kayıtlı cep telefonu numaranızı girdikten sonra cep telefonunuza SMS ile gelen 6 haneli şifreyi giriniz. Bu adımdan sonra kart şifrenizi belirleyebilirsiniz.

  • Şifrematik ile şifre belirleme: Şifrematik veya Cep Şifrematik ile ürettiğiniz 6 haneli şifreyi girdikten sonra kart şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı: Kart > Kart Şifre İşlemi > Kart veya Kartlarınızı seçip devam tuşuna basarak seçtiğiniz kart veya kartların şifresini belirleyebilirsiniz.

SMS: SIFRE yazıp, kartınızın son 6 hanesi ve kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp 3340'a göndererek şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şifre almak için gönderilen SMS Türk Telekom aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1 TL, Turkcell aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1 TL, Vodafone aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,33 TL olarak ücretlendirilir. Geri Dönüş SMS leri Garanti Bankası tarafından karşılanır.

Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi: 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'ni aradıktan sonra "Kart şifresi alacağım" diyerek kart şifre alma adımına geçebilirsiniz. K şifrenizi belirlemek için Kart Numarası > Kart Son Kullanma Tarihi > CVV (kartın arka yüzündeki son 3 hane) > Cep Telefonu Numarası girildikten sonra telefonunuza gelen SMS ile doğrulama işlemini tamamlayarak kart şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şube: Şube çalışanı tarafından kimlik kontrolü ve telefon numarası seçimi gerçekleştirildikten sonra PIN oluşturduğunuza dair onay vermeniz durumunda, şifreniz SMS ile size gönderilir.

Banka kartınızın şifrenizi belirledikten sonra henüz şifresini belirmediğiniz kartlarınız bulunuyorsa, bu kartlarınızın şifresini, şifresini almış olduğunuz kartınız ile 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'nden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan eşitleyebilirsiniz.

Kartınızı yurt dışında kullanırken

Banka kartınızı yurt dışında şifrenizle kullanmaya devam edebilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz ülkelerde chip&PIN sistemine geçildiyse ülkemizde kullandığınız gibi mevcut şifreniz ile kartınızı kullanmaya devam edersiniz. Bu sisteme geçmeyen ülkelerde ise sizden eskiden olduğu gibi imzanız istenecektir.