Yurtdışı Kullanım

Yurtdışında Alışverişlerinizde Paracard Bonus Kullanın!

  • Garanti BBVA’nın özel alışveriş ve ATM kartı Paracard Bonus ile hem yanınızda para taşıma derdinden kurtulur, hem de alışverişlerinizde bonus kazanırsınız. Paracard Bonus ile alışveriş hızlı, güvenli ve bonusludur. Yurtdışında da alışverişlerinizi Paracard Bonus'unuzla yapın kazançlı çıkın.
  • Paracard Bonus’unuzu kullanarak, yurt dışında Mastercard, CIRRUS, Maestro, Plus veya Visa Electron amblemi olan tüm ATM'lerden nakit çekebilir, Mastercard, MAESTRO/EDC ve Visa Electron amblemini taşıyan işyerlerinde Paracard Bonus kullanabilirsiniz.
  • Yabancı para cinsinden Kart ile yapılan tüm nakit işlemler ve harcamalar, (TL hariç) hangi para birimiyle olursa olsun Vısa/Mastercard/Amex gibi Kartlı Sistem Kuruluşlarının belirlediği kurlar üzerinden USD’ye çevrilerek Bankaya gönderildiğinden, bu tutarlar Kartlı Sistem Kuruluşları tarafından Bankaya iletildiği tarihteki döviz satış kuru üzerinden TL'ye çevrilir. Bunun sonunda ortaya çıkabilecek Kambiyo Gider Vergisi ve kullanılan takas mahsuplaşma sistemleri için üçüncü kişi konumunda olan Kartlı Sistem Kuruluşlarına ve diğer banka ATM kullanımı nedeni ile bu kuruluşlara Bankaca ödenen ücret ve komisyonlar, lisans bedelleri ve bunlara ilişkin vergiler Müşterinin hesabına borç kaydedilecektir. Yurtdışında gerçekleştirilen TL işlemler Ekstreye aynen yansıtılır.

Moneysend/Visa Direct Alıcı

Moneysend/Visa Direct aracılığı ile para gönderimi işlemlerinde, gönderilen tutarın banka kartının bağlı olduğu hesaba alacak kaydedilmesi nedeni ile alınan ücrettir.
Gönderilen tutarın, yurtdışı takas kuruluşlarından USD olarak bankamıza iletilmesi halinde ilgili tutar işlem tarihindeki Bankamız Gişe Döviz Alış kurundan TL’na çevrilerek bankamız nezdindeki banka kartı sahibinin banka kartının bağlı olduğu hesaba “Moneysend/Visa Direct” açıklaması ile alacak kaydedilmektedir. Takas kuruluşlarından TL olarak gelen işlemlerin bedeli Ekstreye/hesaba aynen yansıtılır.
Moneysend/Visa Direct aracılığıyla para gönderilmesi esnasında, kartın ya da hesabın kapalı olması durumunda ve/veya karta gelen transferlerin belli tutarların/adetlerin üzerinde olması durumunda işlem bankamızca reddedilmekte olup bankamızın kullanıcıya bilgi aktarma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Kart numarası ya da alıcı isminin yanlış girilmesi nedeniyle ilgili tutarın alıcıya ulaşmaması durumunda da Banka’mızın bir sorumluluk ve yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle işlemlerin azami dikkat göstererek yapılması ve işlem öncesinde kontrolü önemlidir.
Moneysend/Visa Direct işlemlerinde işleme konu tutarın %4,5’i oranında ücret alınır.

Moneysend Gönderici

Moneysend aracılığı ile yurtdışı para gönderimi işlemlerinde, gönderilen tutarın gönderim yapılan karta borç kaydedilmesi nedeni ile alınan ücrettir. Moneysend aracılığı ile kartınızdan yurt dışı para gönderimlerinde gönderilen tutar, işlem tarihinde bankamız gişe döviz satış kurundan TL’ye çevrilir ve kambiyo gider vergisi eklenir. Moneysend işlemlerinde işleme konu tutar için 1.500 TL'ye kadar %2+15 TL+BSMV, 1.501-5.000 TL arasında %2+30 TL+BSMV ve 5.000 TL üzerinde %1.5+40 TL+BSMV ücret alınır.